Vše, co kdy kdo vymyslel, existuje..

Blackscale

29. listopadu 2010 v 11:09 | Elis |  Druhy dragísků ^^
Blackscalové jsou menší dráčci (do 18 metrů), kteří mají dědičné magické schopnosti, tudíž když matka dokáže tvořit portál, její dcera to dokáže taky. Mezi dráčaty je vždy větší množství samiček, ale stejně mívají dračice za život pouze 3 - 6 dráčat. Z toho se většina líhne samostatně. Mívají stejného otce, jenže samci se dožívají o polovinu nižšího věku než jejich partnerky. Tudíž je možné, že každé dítě má jiného otce.
Dráčata jsou od svých šesti let schopny se samy uživit, ovšem v tak nízkém věku se často stávají kořistí větších dravců. Proto se o ně matka stará alespoň do 12 let. Ovšem schopni množení jsou až po 25. roku života.

VZHLED:
Blackscalové dostali svůj název podle černých šupin po hřbetě, na čumáku, dlaních, loktech,kolenou... zkrátka na všech nějak vystouplých částech těla. Ovšem tyto šupiny se nenachází u všech. Najdete je jen na těle magicky založených jedinců, kteří mohou nechat šupiny hořet plameny takové barvy, jaký je zbytek jejich těla. (červení - červený oheň, modří - modrý oheň atd...)
Samičky poznáte podle většího vzrůstu, delší a větší hlavy a poněkud šikmých očí.
Jejich silná šupinatá křídla mají pouhé tři prsty a  miniaturní palec. Blány mají vždy téměř stejnou barvu jako zbytek těla, jen světlejší odstín. Blány jsou velice pevné a jen tak je něco neroztrne, i když to tak díky slabé průsvitnosti vypadá.
Zvláštní na nich je, že počet prstů na nohou se mění podle genů. Takže můžou mít klidně pět prstů matka, sedm otec a mládě podle toho bude mít buď pět, sedm nebo velmi nepravděpodobně šest.
Přední packy jspu uspůsobeny jak na chůzi, tak na uchopování různých předmětů a na jezení. Zadní se spíš blíží kočkám.

BARVY:
U blackscalů naleznete velmi širokou škálu barev. Jsu jen dvě, které nikdy na jejich těle nenaleznete. Růžová a bílá. Sice tam po nich můžete najít slabé stopy, ale nikdy nespatříte sladce růžového blackscala se procházet po louce uprostřed lesa!
Když se na ně podíváte o něco blíž, zjistíte, že mají tělo poseto milióny drobných šupinek, které právě díky své drobnosti umožňují drakovi neomezenou pohyblivost.
Hořící šupiny na hřbetě mají VŽDYCKY černou barvu!! Odtud je také název tohoto úchvatného druhu.

DŮLEŽITÁ ČÍSLA:
Samičky jsou vždycky větší než jejich partneři. Kolem 18 - 20 metrů na délku. Samci 15 - 17.
Věk se pohybuje někde mezi 350 - 400 lety, ovšem samečci až o polovinu méně. Mnohá mláďata se nedožijí svých desátých narozenin kvůli potravě. Matka je nechá v jeskyni a jde na lov. Když tam mládě nemá pořádný úkryt či je nepozorné, hrozí, že se nedožije ani pátého roku života...

HIERARCHIE:
Blackscalové žijí samotářsky dokud nepoznají svého doživotního partnera. Není to jako u zvířat, mohou se i rozvádět a ve dvojici panuje skutečná láska. Když samice čeká první vajíčko, partner pomáhá shánět potravu, ale hnízdo si musí matka vytvořit sama. Má pro to narozdíl od samečků přírodní instinkty. Před vylíhnutím samec vždycky někam zmizí a mládě se vždycky líhne jen s matkou. Nějací fintivci zkoušeli samečka u samice zamkout, aby nemohl uletět, jenže on samou snahou o útěk těsně po vylíhnutí svého mláděte dostal infarkt a málem zemřel. Od té doby je zakázané takovéto narušování přírodní hierarchie.
Blackscalové mají své omezené teritorium, kde mohou lovit a nikdo jiný jejich druhu nemá právo jim lovící zvěř krást. I přesto se to často stává...

ZBRANĚ:
Především tyto nádherné tvory ochraňuje pevnost a ostrost všech ostnů co na těle mají. Dva páry ostnů na konci ocasu jsou tou nejsilnější zbraní. Blackscalové dokážou ohnout krk tak, že ostny vzadu na hlavě směřují dopředu, to je další velmi silná obrana. I když si myslíte, že hřeben na krku je taky podstatný, ale ten většinou slouží jen k vyjádření nálady. Vypadají tak sladce a mírumilovně že vás možná překvapí jejich bojová nálada a ostré zuby natolik, že než si to uvědomíte, je z vás hromádka kostí.

MAGIE:
jak už bylo dříve řečeno, při jakékoliv zvláštní situaci vybranům jedincům vzplanou na hřbetě černé šupiny. Nemají je všichni!!
Mezi další zvláštní schopnosti patří tvorba portálu až na 100 DL (!!! DL = dračí let = cca 80 km). Opět má vždy stejnou barvu jako tělo draka, co ho vytvořil. Ovšem projít jím může vše.
Velmi často se vyskytuje schopnost chrlit omračovací paprsky, která ale moc využívána není.

Tito krásní dráčci se vyskytují na Divokém ostrově, v zemi Erised a na Aporwyerském poloostrově. Nikdy jich nebylo moc a jejich stavy se vůbec nemění. Zkrátka stále udržují stejné počty jedinců na daném území...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama