Vše, co kdy kdo vymyslel, existuje..

Sewerdeew

3. ledna 2011 v 17:31 | Elis |  Druhy dragísků ^^
O těchto dracích toho není moc známo a každých pár Dračích Letů na ně mají jiné názory. Podle některých jsou to krvelačné potvory dlouhé až 80 (!) metrů, jinde zas tvrdí, že jsou velcí kolem 50 metrů a jsou moudří a spravedliví, jenže hodně vznětliví... Ovšem všechna tvrzení se shodují v tom, že k nim každý cítí Respekt...

VZHLED:
Výpovědi svědků jsou různé.. Ale přesto se podařilo nakonec sestavit konečnou podobu.
Původ jména je neznámý, ale většina čtenářů si určitě všimne slova "Sever" na začátku. Že by to mělo co dělat s tím, že žijí jen na severních kontinentech? Zřejmě ano :D
Celé jejich obrovské tělo je pokryto tvrdými a na koncích zašpičatělými šupinami, které jsou velmi výrazně viditelné, tuhé a na koncích zašpičatělé.
Hlavu mají tenkou, malou a výrazně vyzáblou, pokrytou ostny; vzadu na šíji, po celém vrchu, nad očima, pod očima... :D
Nohy jsou vyzáblé a dlouhé, z každého kloubu, který se moc nesetkává se zemí, ční jeden nebo i více ostnů, podle věku a genů. Jejich dlouhé a ze spodní strany zoubkované drápy jsou schopny kohokoliv roztrhat na kusy během jediného okamžiku.
Po celém hřbetě se jim táhne řada dlouhých ostnů, začínající na hlavě; na krku jsou krátké, u křídel se jejich výška prudce zvedne a potom pozvolna klesají, až kousek za kořenem ocasu zaniknou. Často se stává, že po stranách těchto ostnů ještě vyrůstá pár jiných, trochu menších a křehčích. Někdy vzikají štěpením hlavního ostnu, ale jindy tam prostě ze záhadných důvodů vyrostou.
Jejich dlouhý ocas také není jen taková dlouhá, obyčejná štětka. Malinký kousek za kořenem ocasu je po jeho obou stranách několikaprstový hřeben, mezi jehož články je natažená blána. Je možné ho sklápět a rozklápět, pomáhá při letu urdžovat směr. Kousek za koncem tohotu hřebenu vyvstává druhý, mnohem delší než ten původní a mezi jeho blánou nejsou ostny (viz obrázek). Potom už jen na konci najdete dva ostny mířící dzadu, opět po každé straně jeden.
Zbytek vidíte na obrázku. ;)

BARVY:
Vyskytují se u nich většinou chladné a nevýrazné barvy. Sewer na obrázku má modrozelenou barvu, která patří už spíše k těm nejteplejším, co se u nich dají najít.

ČÍSLA:
Sewerdeewové (též přezdívaní Seweráci) jsou neobyčejně velcí (oproti jiným). S nataženým krkem a ocasem mohou měřit až 85 (!) metrů!! Výška bývá pokaždé jiná, ale pohybuje se od 30 do 40 metrů.
Zvážit se ho ještě nikomu nepodařilo xD
Dožívají se maximálně 900 aporwyerských let (trochu delší roky, než máme my). Ale dost často je někdo porazí v boji, přestane je život bavit... takže průměr je spíš kolem 450 aporwyerských..

HIERARCHIE:
Zaprvé; není známa
Zadruhé; se to těžko dozvíme...

ZBRANĚ:
Málokterý tvor, co je menší než než on, ho dokáže porazit... nejznámějším případem je boj, který prodělal naprosto zdravý Sewer, který bůhvíproč zaútočil na kočičí démonku Elissay. Jenže nevypočítal její sílu, mrštnost a zkušenost a ona ho porazila. Ovšem i hezkých pár měsíců poté má pořád některá pohybová omezení :P. A jen o pár měsíců později ten samý trouba narazil na boxerinna Armienna a dopadlo to ještě hůř, než s Elissay.
Jako zbraň dokáže využít kterýkoliv z ostnů, který na sobě má. Včetně těch na hřbetě; když přes vás udělá kotrmelec, zaprvé vás rozpíchají, a zadruhé vás slisuje váha jeho těla..

MAGIE:
Nějak viditelným uměním magie neoplývají.. Ovšem většina tvorů, kterým něco přikáže, cítí podivné nutkání jeho úkol splnit. Jsou prostě vládcovití!!

K obrázku: omlouvám se za nesmyslnost ostnů.. spravovala jsem to, ale blbnul mi program.. :(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama